راهنمای خرید صندلی غذای کودک

راهنمای خرید صندلی غذای کودک

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; با بزرگ شدن کودک و کاهش وابستگی او به شیر مادر، شما می‌توانید سر میز و در کنار سایر اعضای خانواده به او غذا بدهید به شرطی که از صندلی غذای کودک مناسب استفاده کنید. صندلی غذای کودک یکی از وسایل ضروری برای استفاده روزمره کودک شما است که با ارتفاع مناسب و داشتن میز و پشتی هماهنگ با جثه کودک کار غذا خوردن را برای وی ساده‌تر می‌کند.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی غذای کودک

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; از زمانی که کودک شما توانایی نشستن پیدا می‌کند، آمادگی غذا خوردن بر روی صندلی غذا را دارد. اگر شما عادت به صرف غذا پشت میز ناهارخوری را داشته باشید، استفاده از صندلی غذا قطعاً برایتان بسیار مفید است. با خرید صندلی غذا نوزاد می‌توانید وعده‌های غذایی را سر میز شام در کنار کل افراد خانواده صرف کنید.

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; با بزرگ شدن کودک و کاهش وابستگی او به شیر مادر، شما می‌توانید سر میز و در کنار سایر اعضای خانواده به او غذا بدهید به شرطی که از صندلی غذای کودک مناسب استفاده کنید. صندلی غذای کودک یکی از وسایل ضروری برای استفاده روزمره کودک شما است که با ارتفاع مناسب و داشتن میز و پشتی هماهنگ با جثه کودک کار غذا خوردن را برای وی ساده‌تر می‌کند.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی غذای کودک

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; وقتی کودک خوردن غذای جامد را شروع می‌کند داشتن یک صندلی غذاخوری واقعا به‌راحتی شما و کودکتان کمک می‌کند. این صندلی‌ها را می‌توانید در کنار میزغذاخوری خودتان قرار دهید و کودک‌تان را کم‌کم با آداب میز آشنا کنید.

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; استفاده از صندلی غذا خوری مناسب برای کودک می‌تواند لذت غذا خوردن را برای فرزندتان دوچندان کند. در حال حاضر انواع مختلف و متنوعی از صندلی غذای کودک در بازار موجود است که والدین را در خرید صندلی مناسب دچار سردرگمی می‌کند. ما در این مطلب قصد داریم راهنمای کامل و جامع خرید صندلی غذای کودک را به شما معرفی کنیم.

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; آموزش غذاخوردن به کودک، آن هم وقتی هنوز قاشق‌چنگال برایش چیز غریبه‌ای است، صبر و حوصله زیادی می‌خواهد. اما اگر کودک‌تان را موقع غذا روی صندلی مخصوص بنشانید، بخشی از این سختی، هم برای کودک و هم برای خودتان،‌ مرتفع خواهد شد. این صندلی‌ها کمک می‌کنند که کودک راحت‌تر بنشیند و یادگیری غذاخوردن مثل بزرگ‌ترها برایش دلچسب‌تر شود.

بررسی راهنمای خرید صندلی غذای کودک; صندلی‌های غذاخوری کودک از حدود ۶ ماهگی تا ۳ سالگی برای دلبندتان قابل‌استفاده‌اند. برای انتخاب این صندلی‌ها صدالبته که باید به جیب‌تان نگاه کنید، اما ایمنی و دوام هم شرط است. پس بیایید کمی دقیق‌تر شویم و با هم به نکاتی که باید هنگام خرید این وسیله کاربردی یک‌به‌یک چک کنید را باهم مرور کنیم.

آیا صندلی غذای کودک لازم است؟

یکی از مراحل رشد کودک دندان درآوردن و آمادگی برای خوردن غذاهای جامد و غذای ما بزرگسالان است. اگر نوزادی حدودا ۶ ماهه یا بیشتر دارید و قصد دارید کم کم غذاهای جامد به او بدهید حتما بر سر یک دوراهی قرار می‌گیرید: آیا لازم است صندلی غذای کودک خریداری کنم یا می‌توانم بدون نیاز به صندلی هم به کودکم غذا بدهم؟ خب، اگر مشکلی با ریخت و پاش و کثیف شدن منزلتان ندارید می‌توانید بدون صندلی هم به کودک دلبندتان غذا بدهید؛ اما پیشنهاد ما این است که با خرید صندلی غذای کودک از این مرحله از رشد کودکتان لذت ببرید و تجربه‌ای خوشایند و بی‌دغدغه را سپری کنید.

به محض اینکه شما دادن غذاهای جامد را شروع می کنید, کودک شما نیاز به جایی برای نشستن طی وعده های غذایی دارد. او برای نشستن روی صندلی ناهار خوری آماده نیست . صندلی غذاخوری مناسب می‌تواند تغذیه کودک را هم برای خودش هم برای شما لذت بخش‌تر کند. همین‌که کودک شروع به خوردن غذا می‌کند، یک صندلی می‌تواند مکانی امن برای امتحان کردن انواع طعم‌ها برای او باشد. وجود این وسیله باعث می‌شود وعده‌های غذایی منظم‌تری برای کودک تدارک ببینید و جای کمتری هم کثیف شود. راهنمای خرید صندلی غذا کودک به شما کمک میکند بهترین انتخاب را داشته باشید .

مزایای استفاده از صندلی غذاخوری کودک

زمانی که کودک غذاخور می‌شود، نیاز به یک صندلی مخصوص برای غذا خوردن کودک را متوجه می‌شوید. او برای نشستن روی صندلی ناهار خوری آماده نیست و شما دوست ندارید میز ناهارخوری تان کثیف شود.

استفاده از صندلی غذا خوری مناسب برای کودک می‌تواند لذت غذا خوردن را برای فرزندتان دوچندان کند. صندلی غذا خوری، مکانی امن است که کودک در آن با انواع طعم‌های جدید و سبک تازه‌ای از برقراری ارتباط با سایر اعضای خانواده آشنا می‌شود.

در انتخاب صندلی غذا خوری عوامل مختلفی مثل سن و وزن کودک، میزان فضای موجود در منزل و بودجه دخیل هستند.

نکات مهم برای خرید صندلی غذای کودک

۱. نوع صندلی

صندلی غذاخوری کودک انواع مختلفی دارد. برای اینکه از انتخاب‌تان پشیمان نشوید، اول بیایید ببینیم که هر نوعی چه ویژگی‌هایی دارد. باید خوب دقت کنید که کدام‌یک از انواع زیر بیشتر در رفع نیازتان مؤثر خواهد بود.

صندلی‌های معمولی:

منظور از معمولی بی‌کیفیت نیست، بلکه یعنی آپشن‌های کمتر! صندلی‌های غذاخوری معمولی طراحی ساده‌ای دارند، اما کارراه‌اندازند و قیمت‌‌شان هم ارزان‌تر است. اشتباه نکنید! سادگی همیشه عیب نیست. وقتی وسیله‌ای النگ‌ودولنگش کمتر باشد، احتمال خرابی و بازی‌درآوردنش هم کمتر است. این صندلی‌ها را به‌راحتی می‌توانید سرهم و مونتاژ کنید. منتها دقت داشته باشید که صندلی‌های غذاخوری معمولی اغلب تاشو نیستند و بنابراین باید پیشاپیش جایی برای قراردادن‌شان در گوشه اتاق در نظر بگیرید.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی‌های معمولی

صندلی‌های قابل‌تنظیم:

صندلی‌های غذاخوری قابل‌تنظیم برخلاف معمولی‌ها آپشن‌های بیشتری دارند. در این نوع صندلی‌ها ارتفاع صندلی، پشتی صندلی، ارتفاع سینی و ارتفاع تکیه‌گاه پا قابل‌تنظیم است. با این قبیل تنظیمات می‌توانید وضعیت صندلی کودک‌تان را برحسب نیاز تغییر دهید. مهم‌تر اینکه صندلی‌های قابل‌تنظیم تاشو هم هستند و در زمان عدم استفاده جای کمتری اشغال می‌کنند. نیازی به گفتن نیست که به‌نسبت انواع معمولی قیمت بالاتری هم دارند.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی‌های قابل‌تنظیم

صندلی‌های تقویتی:

با این نوع صندلی‌ها می‌توانید ارتفاع صندلی‌های بزرگسال را تقویت و به صندلی غذاخوری کودک تبدیل کنید. صندلی‌های غذاخوری تقویتی به‌راحتی داخل کمد جا می‌گیرند. پس خصوصا به‌درد خانه‌های نقلی و کم‌جا می‌خورند. فقط اینکه بهتر است روی صندلی‌هایی نصب شوند که اگر احیانا به غذا آغشته شدند، تمیزکردن‌شان سخت نباشد. پس عاقلانه نیست که این‌دست صندلی‌ها را روی صندلی‌های ناهارخوری مخمل نصب کنید!

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی‌های تقویتی

صندلی‌های چندکاره:

صندلی‌های چندکاره علاوه‌بر غذاخوری کارکردهای دیگری هم دارند و مثلا به میزوصندلی بازی تبدیل می‌شوند. پس وقتی کودک‌تان بزرگ‌تر شد و دیگر به صندلی غذاخوری احتیاجی نداشت، می‌توانید همان صندلی را بدون هیچ خرج اضافه‌ای به میزوصندلی بازی تبدیل کنید. اما این را هم بگوییم که انتظار میزوصندلی چندان باکیفیت و پردوامی را از صندلی‌های غذاخوری چندکاره نداشته باشید. خصوصا اگر از لحاظ جا در مضیقه هستید، قید این صندلی‌ها را بزنید، چون حجیم و جاگیرند.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی‌های چندکاره

۲. فضای منزل

در انتخاب نوع صندلی غذاخوری کودک از دقت به فضای منزل‌تان غافل نشوید. باید ببینید که چقدر برای نگهداری این وسیله تقریبا جاگیر فضا دارید. اگر خانه‌تان نقلی است یا بچه کوچک دیگری هم در منزل دارید، پس بهتر است که از بین صندلی‌های تاشو انتخاب کنید تا وقتی کاری با صندلی ندارید، جلوی دست‌وپا نباشد. اما اگر خانه گَل‌وگشادی دارید، طبیعتا بحث جا در تصمیم‌گیری‌تان نقشی نخواهد داشت.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی تاشو

ضمنا دقت کنید که همه صندلی‌های تاشو وقتی تا می‌شوند مثل هم نیستند. بعضی مدل‌ها در حالت بسته جمع‌وجورترند. مهم‌تر اینکه صندلی‌های تاشو نباید وقتی هنوز کودک روی صندلی است قابل‌جمع‌شدن باشند.

۳. ایمنی

صندلی‌ غذاخوری کودک باید مجهز به کمربند ایمنی مطمئن باشد. کمربند ایمنی صندلی‌‌های کودک معمولا سه نقطه‌ای یا پنج نقطه‌ای‌اند. کمربندهای سه نقطه‌ای فقط نیمه پایینی بدن کودک را محافظت می‌کنند. دو بند از دور کمر و یک بند از بین پاها رد می‌شود. اما کمربندهای پنج نقطه‌ای هر دو نیمه بالایی و پایین بدن کودک را محافظت می‌کنند و دو بند اضافه دارند که از روی شانه‌ها رد می‌شود. سگک کمربند نباید برای کودک به‌راحتی قابل بازکردن باشد. بندهای کمربند هم باید قابل‌تنظیم باشند تا بتوانید متناسب با جثه کودک‌تان کوتاه‌تر یا بلندترشان کنید.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
ایمنی صندلی غذای کودک

صندلی‌هایی که علاوه‌بر کمربند ایمنی از پایه محافظ بین پا هم برخوردارند ایمن‌ترند و جلوی سُرخوردن کودک و افتادنش از زیر سینی صندلی را می‌گیرند.

۴. سختی و آسانی تمیزکاری

تا کودک‌تان به قاشق‌چنگال عادت کند کثیف‌کاری‌هایش زیاد است! پس حتما صندلی‌ای انتخاب کنید که تمیزکردنش خیلی سخت نباشد. به طراحی بدنه به‌ویژه به قسمت‌های در دسترس کودک خوب دقت کنید، چراکه احتمال غذایی‌شدن‌شان بیشتر است.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
سختی و آسانی تمیزکاری صندلی غذا کودک

خصوصا ببینید که سینی صندلی ثابت است یا نه، چون سینی‌های جداشونده و قابل‌شست‌وشو در سینک یا ماشین‌ ظرفشویی تمیزکردن‌شان راحت‌تر است. درمورد صندلی‌های غذاخوری تشک‌دار هم باید خدمت‌تان عرض کنیم که تمیزکردن‌شان راحت نیست. این صندلی‌ها پشتی و نشیمنگاه نرم‌تری دارند، اما مدام لک می‌شوند. بااین‌حال اگر مدل تشک‌دار چشم‌تان را گرفت، حداقل دقت کنید که دارای روکش جداشونده و قابل‌شست‌وشو باشد.

۵. سینی صندلی

همه صندلی‌های غذاخوری کودک با سینی نیستند. با صندلی‌های سینی‌دار در هر کجای منزل می‌توانید به کودک‌تان غذا دهید. اما صندلی‌های بدون سینی را حتما باید به میز یا پیشخوان آشپزخانه بچسبانید. سینی صندلی بهتر است که لبه‌دار باشد تا غذا از اطرافش بیرون نریزد. بعضی سینی‌ها جای لیوانی هم دارند که دیگر بهتر!

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
سینی صندلی

۶. راحتی صندلی

غذادادن به کودک کار سختی است. اما اگر جای کودک‌تان راحت باشد، شاید کمتر در غذاخوردن بدقلقی کند. صندلی‌های غذاخوری تشک‌دار از صندلی‌های سفت پلاستیکی یا چوبی راحت‌ترند. البته راحت‌تر از لحاظ جای کودک، وگرنه تمیزکردن‌شان که گفتیم سخت‌تر است!

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
راحتی صندلی

صندلی‌های غذاخوری تشک‌دار را اول باید چک کنید تا مبادا جایی از درز صندلی تیز باشد، چون همان‌‌طور که می‌دانید پوست بچه‌ها فوق‌العاده حساس است. ترجیحا هم از روکش‌های طرح‌دار انتخاب کنید تا اگر لکه‌ای در شست‌وشو سماجت به‌خرج داد، اثرش در طرح پارچه گم شود و خیلی توی چشم نزند.

۷. تکیه‌گاه پا

شاید باورتان نشود، اما داشتن تکیه‌گاه پا از چیزی که فکرش را می‌کنید مهم‌تر است. صاف نشستن برای کودک خصوصا وقتی پاهایش آویزان باشند کار سختی است. اگر صندلی فاقد تکیه‌گاه پا باشد، کودک برای صاف نشستن به تقلا می‌افتد و درنتیجه نمی‌تواند روی غذاخوردنش خوب تمرکز کند. تکیه‌گاه پا به راحت‌تر نشستن کودک کمک می‌کند و بنابراین باعث می‌شود که کودک‌تان بهتر بتواند روی غذاخوردن و یادگیری مهارت‌های حرکتی متمرکز شود.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
تکیه‌گاه پا

۸. پایداری صندلی

صندلی‌های غذاخوری کودک ارتفاع بلندی دارند و اگر قرار باشد که با کوچک‌ترین تکانی بیفتند که دیگر واویلا! پس حتما به استحکام و پایداری صندلی دقت کنید. صندلی‌های سنگین‌تر جابه‌جا کردن‌شان سخت‌تر است، اما پایداری بیشتری دارند. درواقع هرچه سطح پایه صندلی، یعنی قسمتی که در تماس با زمین است، بیشتر باشد، پایداری صندلی هم بیشتر می‌شود. ضمنا دقت داشته باشید که صندلی‌های غذاخوری تاشو یا دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، پایداری کمتری به نسبت صندلی‌های ثابت دارند و حتما باید از بابت پایداری و عدم لَق‌زدن چک‌شان کنید.

۹. پایه چرخ‌دار

اگر کودک‌تان را در جاهای مختلفی از منزل غذا می‌دهید، پس صندلی غذاخوری چرخ‌دار نعمتی است! فقط یادتان نرود که وقتی صندلی را به محل دلخواه انتقال دادید، قفل چرخ را بزنید که دیگر قابل‌حرکت نباشد. بعضی صندلی‌ها هر چهار پایه‌شان چرخ‌دار است. اما مدل‌هایی هم داریم که فقط روی دو پایه در یکی از طرفین چرخ دارند. این مدل‌ صندلی‌ها را اول باید کمی کج کنید و بعد حرکت دهید.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
پایه چرخ‌دار

منتها اگر بیشتر فضای منزل‌تان فرش پهن است، صندلی چرخ‌دار خیلی برای‌تان کارایی نخواهد داشت، چراکه ممکن است فرش لوله شود و صندلی را بیندازید. بالاخره وسیله گرانی است و باید از هر لحاظ مراقبش بود!

۱۰. قیمت

قیمت را آخر گفتیم، اما در اغلب موارد قیمت جزو اولین آیتم‌هایی است که در خرید هر وسیله‌ای مدنظر قرار می‌دهیم. قیمت صندلی‌های غذاخوری کودک از حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به بالای ۱ میلیون تومان هم می‌رسد. اما لازم به ذکر است که صندلی‌های غذاخوری ارزان‌تر لزوما بی‌کیفیت و بدساخت نیستند.

در هنگام استفاده از صندلی غذاخوری کودک به موارد زیر توجه کنید:

  • در برخی صندلی‌ها، می‌توانید کمربند پنج نقطه‌ای را به سه نقطه‌ای تبدیل کنید، اما این کار را توصیه نمی‌کنیم. کمربندهای پنج نقطه‌ای ایمن‌ترند، زیرا می‌توانند مانع از ایستادن بچه یا خم‌شدنش از صندلی و سقوط احتمالی از صندلی یا انداختن آن شود.
  • سینی را امتحان کنید. نشاندن، تنظیم و بلندکردن باید برای شما و نه برای کودک‌تان، راحت باشد. قفل سینی نباید در دسترس یا دیدرس بچه باشد.
  • ارتفاع صندلی را تنظیم کنید. امکان تنظیم ارتفاع اجازه می‌دهد از صندلی غذاخوری در ارتفاع میز غذاخوری خود استفاده کنید، در نتیجه کودک‌تان می‌تواند کنار بقیه خانواده غذا بخورد، یا در ارتفاعی غذا بخورد که برای نشستن شما یا مراقب او نیز راحت باشد. به یاد داشته باشید که تنظیم ارتفاع، وقتی کودک بر صندلی نشسته، کار ایمنی نیست.
  • مطمئن شوید که چرخ‌ها قفل می‌شوند. اگر یک مدل چرخ‌دار می‌خرید، مطمئن شوید چرخ‌ها با وزن کودک‌تان در حالت نشسته روی صندلی، قفل یا بی‌حرکت می‌شوند.
  • مراقب نوک‌های تیز و زبر باشید. سطح زیرین سینی یا نوک‌های قسمت نشیمن و محل قرار گرفتن دست‌ها و پشتی را امتحان کنید. مطمئن شوید هیچ جایی از آن تیز نیست. از صندلی‌هایی که سوراخ‌ها یا شکاف‌های کوچکی دارند که می‌توانند انگشت‌های کوچک را گیر بیندازند دوری کنید.
  • بخش‌های کوچک را چک کنید. پیش از استفاده، و به طور مرتب پس از استفاده، مطمئن شوید که سرپوش‌هایی که لوله‌های فلزی را می‌پوشانند به خوبی تحت حفاظت‌اند، و برچسب‌ها محکم چسبیده‌اند. سفتی کمربندها را چک کنید. قسمت‌هایی که آنقدر کوچک‌اند که بچه می‌تواند ببلعد یا داخل بینی‌اش کند، خطرناک‌اند.
  • صندلی را خوب تکان دهید. محصول را خوب فشار دهید تا ببینید چقدر محکم روی زمین می‌ایستند، یا آن را بلند کنید تا ببینید می‌توانید در خانه جابه‌جایش کنید یا نه. صندلی باید محکم و ثابت باشد، نه لق و لرزان.

مهم‌ترین نکاتی را که باید برای خرید صندلی غذاخوری کودک مدنظر داشته باشید با هم مرور کردیم. امیدواریم آنچه گفته شد راهنمایی باشد تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

مزیت استفاده از صندلی غذاخوری کودک

همین‌که کودک شروع به خوردن غذا می‌کند، یک صندلی می‌تواند مکانی امن برای امتحان کردن انواع طعم‌ها برای او باشد. وجود این وسیله باعث می‌شود وعده‌های غذایی منظم‌تری برای کودک تدارک ببینید و جای کمتری هم کثیف شود.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی غذای کودک

صندلی طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و قیمت‌ها دارد اما بهتر است انواع محکم و آسان در تمیز کردن را انتخاب کنید. برای این کار باید به اندازه کافی از دوام صندلی دست‌کم برای چند سال استفاده روزانه مطمئن شوید، چون این صندلی دست‌کم تا 3-2 سالگی کودک همراه اوست.

قیمت خرید صندلی غذای کودک

ازآنجایی که اولین نگرانی اغلب والدین در تهیه اقلام سیسمونی نوزاد انتخاب یک صندلی غذای خوب می باشد که بتوان امنیت و راحتی کودک را تضمین کند. هم چنین کودک در سنین پایین تر چون هنوز عادت به غذا خوردن در کنار والدین و سایر اعضای خانواده را ندارد بنابراین بسیاری از والدین از صندلی های غذا خوری استفاده می کنند تا هنگام صرف غذا هم خودشان و هم کودکشان احساس راحتی داشته باشند. صندلی غذای کودک در مدل ها و طرح های متنوع و گوناگونی می باشد که باید متناسب با نیاز کودک انتخاب شود.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک
صندلی غذای کودک

توجه داشته باشید صندلی غذایی که برای کودکتان می خرید متناسب با سن کودک باشد هم چنین برخی از آن ها قابلیت تنظیم پشتی دارند و می توان متناسب با راحتی نوزاد آن را در حالت های مختلف تنظیم کرد. صندلی های غذا خوری معمولا پایه دار هستند و ارتفاع بلندی دارند با این وجود ارتفاع بعضی از صندلی ها قابل تنظیم می باشد و می توان آن را با انواع میزهای ناهار خوری و دیگر میز ها تنظیم کرد. برخی از صندلی های غدا خوری نیز به صورت بوستر یا حامی می باشد به این منظور که می توان آن ها را روی انواع صندلی های دیگر قرار داد و هم چنین نسبت به بقیه صندلی های غذا خوری دیگر فضای کمتری را اشغال می کند .

خرید اینترنتی صندلی غذای کودک

فروشگاه اینترنتی مامی کِیر mumi care یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی کشور می باشد که هدف اصلی آن ایجاد یک تجربه خوب از خرید اینترنتی برای تمام مشتریان می باشد. در این بخش از فروشگاه، شما امکان خرید آنلاین انواع صندلی غذا برندهای معتبر بازار را با تضمین بهترین قیمت ممکن دارید. تمامی صندلی غذا ها دارای گارانتی اصلی شرکتی بوده و تنوع موجودی صندلی غذا ها بالا می باشد، بدین منظور و جهت سهولت در خرید شما به راحتی امکان فیلترینگ محصولات جهت دسترسی سریعتر به محصول مورد نظر و حتی امکان مقایسه صندلی غذا های مختلف را دارا می باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *