خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; همه ساله بر اثر سوانح رانندگی تعداد زیادی از انسان‌ها کشته می‌شوند که متأسفانه بخشی از این قربانیان کودکان هستند.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; کودکان قادر به درک خطرات اطراف خود نیستند و هنگام بروز خطر آسیب‌پذیرترند، بسیاری از والدین بر این باورند که اگر کودکشان را در خودرو در آغوش بگیرند، بیشتر مراقب او هستند و از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کنند.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; دلیل کشته شدن یا آسیب دیدن کودکان در تصادفات رانندگی، عدم استفاده از کمربند ایمنی یا صندلی نامناسب با وزن و سن کودک است. از میان تمام وسایلی که شما والدین عزیز برای کودک دلبندتان تهیه می‌کنید، صندلی ماشین کودک یکی از اساسی‌ترین وسیله‌هاست، چرا که از لحظه‌ی تولد تا ۸ سالگی و حتی بیشتر به آن احتیاج دارید.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; هنگام وقوع تصادف، احتمال پرت شدن کودکان از صندلی عقب به سمت شیشه به مراتب بیشتر از افراد بزرگ‌سال است، علاوه بر پرت شدن، احتمال گیرکردن بین دو صندلی دور از ذهن نیست.  صندلی اتومبیل مخصوص کودکان، صدمات و آسیب‌های ناشی از ترمز شدید و تصادف را به حداقل می‌رساند.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; در حال حاضر با توجه به گسترده شدن سفرها، نیاز به صندلی ایمنی کودک بیش از هر چیزی احساس می شود. گاهی اوقات بالا بودن سرعت در رانندگی باعث خسارت جبران ناپذیری می شود. این خسارات اعم از خسارات جانی و مالی است.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; ایمن ترین روش برای جابجابی کودکان در مسافرت های داخل شهری و بین شهری است. با افزایش سطح آگاهی مردم و حس مسئولیت پذیری، استفاده از صندلی خودرو کودک به یک فرهنگ تبدیل شده است. شما می توانید مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن امنیت کودکتان تهیه کنید.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; صندلی خودرو کودک دستگاهی که اگر به درستی بر روی اتومبیل شما نصب شود در طول یک تصادف از فرزند شما محافظت خواهد کرد.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک
صندلی خودرو کودک

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک; براساس قوانین راهنمایی و رانندگی کشورمان، استفاده از صندلی ایمنی ماشین کودک برای کودکان با وزن کمتر از 36 کیلوگرم و قد کمتر از 150 سانتی متر اجباری شده و اجرای این قانون سبب می شود کودکان از مصدومیت های گردن و ستون فقرات ناشی از تصادف در امان بمانند.

راهنمای خرید صندلی خودرو کودک

 • تناسب ابعاد صندلی

مهم‌ترین اقدام پیش از انتخاب صندلی ماشین کودک، بررسی دفترچه راهنمای خودرو است. صندلی کودک اغلب توسط سیستم LATCH و یا کمربندهای ایمنی سرنشین عقب، به صندلی خودرو بسته می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از خرید، از فضای داخل خودرو و نحوه بستن صندلی مطمئن شوید.

همچنین اگر می‌خواهید از سیستم LATCH استفاده کنید، مکان اتصالات آن را بررسی کنید. بسیاری از خودروها در صندلی‌های عقب خودرو که امن‌ترین محل برای بستن صندلی کودک است، این سیستم را ندارند. به علاوه بهتر است تعداد افراد خانواده را هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال باید بدانید چند نفر قرار است در قسمت عقب خودرو بنشینند. به این ترتیب ابعاد صندلی را به تناسب فضای موجود انتخاب می‌کنید.

 • انعطاف‌پذیری صندلی

انعطاف‌پذیر بودن صندلی ماشین کودک از دیگر موارد ضروری در انتخاب نوع محصول است. سرعت رشد کودکان به خصوص در سنین زیر ۴ سال بسیار سریع است. بنابراین بهتر است صندلی کودک به گونه‌ای انتخاب شود که با کودک شما رشد کند. در غیر این صورت هر سال مجبور هستید هزینه زیادی برای تعویض صندلی بپردازید. تنها مشکل این نوع صندلی‌ها این است، که جابه‌جایی آن‌ها مانند صندلی‌های مخصوص نوزاد به راحتی میسر نیست.

 • ایمنی صندلی ماشین کودک

بی‌شک همه والدین درصدد انتخاب ایمن‌ترین صندلی ماشین برای کودکان خود هستند. اما در واقع تقریباً همه صندلی‌های موجود در بازار از نظر استانداردهای ایمنی مورد آزمایش قرار گرفته و تأییدیه‌های لازم را دارند. کافی است به مهر تأییدیه‌ روی صندلی دقت کنید تا از ایمن بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 • تمرکز روی ویژگی‌های مهم

برای انتخاب صندلی ماشین کودک بهتر است به نکات مهم نسبت به ظاهر توجه بیشتری نشان دهید. سعی کنید از مدل‌هایی انتخاب کنید که دارای ۵ نقطه مهاری یعنی ۲ بند در شانه، ۲ بند در کمر و ۱ بند بین پاها داشته باشند. همچنین قابلیت محافظت از کودک در مقابل ضربه‌های جانبی توسط کفی مضاعف، یا ضربه‌گیر هوا در کنار محل قرارگیری سر، از نکات مهم در انتخاب بهترین صندلی ماشین کودک به شمار می‌روند. همچنین وجود کمربندهای مهاری قابل تنظیم، از ویژگی‌های کارآمد صندلی کودک هستند.

 • قابلیت شستشو

شاید ایمنی را بتوان مهم‌ترین ویژگی صندلی ماشین کودک دانست. اما نحوه تمیز کردن صندلی هم از اهمیت بسزایی برخوردار است. پارچه‌های نرم و بدون برجستگی اغلب راحت‌تر از پارچه‌های مخمل تمیز می‌شوند. بنابراین بهتر است در انتخاب صندلی ماشین، نحوه شستشوی صندلی را هم مورد توجه قرار دهید.

 • نصب و راه‌اندازی

پس از انتخاب صندلی ماشین کودک باید آن را به خوبی در جای خود نصب کنید. بنابراین همه موارد موجود در دفترچه راهنما را به خوبی بررسی کنید، تا از نحوه نصب صحیح آن مطلع شوید. همچنین می‌توانید برای اطمینان از نصب صحیح، از راهنمایی‌های فروشنده و حتی فیلم‌های موجود در یوتیوب هم استفاده کنید. فراموش نکنید حتی اگر بهترین صندلی ماشین کودک را هم برای فرزند خود انتخاب کنید، بدون نصب صحیح بی‌فایده خواهد بود.

 • صرفه جویی با کالسکه و صندلی

اگرچه صندلی‌های تغییرپذیر منجر به کاهش قابل توجهی در هزینه‌ها می‌شوند. اما بسیاری از والدین بر این باور هستند که توانایی حرکت نوزاد در صندلی‌های ماشین مخصوص نوزادان، خیلی راحت‌تر و بهتر است. بنابراین اگر اصرار به خرید صندلی ماشین نوزادی دارید، بهتر است از انواع سفری و ارزان قیمت آن استفاده کنید. بسیاری از برندها تخفیف‌های خوبی روی مجموعه‌های سفری خود قرار می‌دهند. به این ترتیب حداقل به میزان زیادی در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنید.

نکات مهم هنگام خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

 • صندلی استاندارد باهدف ایمنی بیشتر، باید قابل اتصال به بدنه‌ی سخت و فلزی صندلی اتومبیل باشد.
 • کمربند صندلی کودک، علاوه بر ایمنی ویژه، باید از جنسی نرم باشد تا بدن کودک را اذیت نکند و هنگام ترمز، به او آسیب نرساند.
 • به‌منظور طول عمر بیشتر، از صندلی اتومبیل کودکی استفاده کنید که دوام و استحکام داشته باشد.
 • صندلی کودک باید روکش قابل شست‌وشو داشته باشد تا علاوه بر تمییزی، سلامت کودک را نیز تأمین نماید.
 • سعی کنید همواره از صندلی نو استفاده کنید، مگر این‌که از کارکرد و سوابق صندلی دست‌دوم و استفاده‌کنندگان از آن مطلع باشید.
 • صندلی خودرو کودک نه‌تنها باید راحت باشد بلکه تمیز کردن، نصب کردن و مطالعه و فهم دفترچه راهنمای آن باید آسان انجام شود.
 • کمربند استاندارد صندلی کودک باید پنج نقطه‌ی اتصال داشته باشد، دو تا روی شانه‌های کودک، دو تا کنار پاها و یکی بین پاها قرار می‌گیرد، قفل صندلی طوری باشد که کودک نتواند به‌راحتی آن را باز کند.
 • اندازه‌ی صندلی تهیه‌شده با فضای خودروی شما تناسب داشته باشد، صندلی بزرگ هم برای سلامت کودک مناسب نیست و هم شما را مجبور می‌کند صندلی خودروی‌تان را جابه جا کنید.
 • کودک باید صاف و مستقیم روی صندلی بنشیند و شما کمربند ببندید، اگر کودک ناچار است، متمایل در صندلی بنشیند، لازم است صندلی بزرگ‌تری تهیه کنید.
 • بعضی از صندلی‌ها دارای فوم‌های جذب انرژی و وسایل محافظت‌کننده هستند که هنگام بروز حادثه سر و سینه‌ی کودک را محافظت می‌کنند.
 • با توجه به رشد مستمر کودکان، بهتر است صندلی‌هایی خریداری کنید که قابل تنظیم باشند.
 • بعد از یک تصادف، صندلی اتومبیل کودک را تعویض کنید، زیرا احتمال دارد آسیب‌دیده باشد و شما نتوانید آن را مشاهده کنید.
 • سیستم ایزوفیکس; ISOFIX یا لچ؛ LATCH، یک سیستم استاندارد جهانی است، طبق آن در صندلی بعضی خودروها، قلاب‌هایی تعبیه‌شده است که شما می‌توانید صندلی کودک را در محل مناسب و استاندارد، روی صندلی عقب خودرو نصب کنید.
 • بهترین مکان برای قرار دادن صندلی کودک، صندلی عقب اتومبیل است، مگر این‌که ماشین شما مجهز به کیسه هوا نباشد، در این صورت می‌توانید کودک را در صندلی جلو قرار دهید چرا که هنگام تصادف، ممکن است کیسه هوا باعث خفگی کودک شود.
 • قبل از حرکت از اتصال کامل و صحیح صندلی کودک به ماشین مطمئن شوید.

انواع صندلی خودرو کودک و نوزاد

صندلی‌های نوزاد: این صندلی برای ۶ تا ۹ ماهگی طراحی‌شده است، این نوع، قابل جدا شدن و حمل است، یعنی شما می‌توانید درحالی‌که کودکتان خواب است، بدون بیدار کردن، او را از ماشین بیرون بیاورید.

صندلی‌های خردسال: برای کودکان از ۶ ماهگی تا ۴ سالگی یا وزن ۱۸٫۵ کیلوگرم مناسب است.

صندلی‌های تقویتی: این نوع صندلی ویژه کودکانی است که بیش‌ازحد بزرگ هستند، اما هنوز زود است که روی صندلی ماشین بنشینند، این نوع صندلی علاوه بر ایمنی و حفاظت بیشتر، افزایش ارتفاع هم پیدا می‌کند. این نوع صندلی برای سن ۴ تا ۸ سالگی طراحی‌شده است.

صندلی‌های قابل تنظیم: این صندلی شامل دو نوع می‌شود؛ نوعی که صندلی نوزاد و خردسال را ترکیب می‌کند و مدلی که صندلی خردسال و صندلی تقویتی را باهم ترکیب می‌کند.

قیمت خرید صندلی خودرو کودک

ازآنجایی که اولین نگرانی اغلب والدین در تهیه اقلام سیسمونی نوزاد انتخاب یک صندلی خودرو کودک خوب می باشد که بتوان امنیت و راحتی کودک را تضمین کند. از میان تمام وسایلی که شما والدین عزیز برای کودک دلبندتان تهیه می‌کنید، صندلی خودرو کودک یکی از اساسی‌ترین وسیله‌هاست، چرا که از لحظه‌ی تولد تا ۸ سالگی و حتی بیشتر به آن احتیاج دارید.

خرید اینترنتی صندلی خودرو کودک از سایت مامی کِیر

فروشگاه اینترنتی مامی کِیر mumi care یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی کشور می باشد که هدف اصلی آن ایجاد یک تجربه خوب از خرید اینترنتی برای تمام مشتریان می باشد. در این بخش از فروشگاه، شما امکان خرید آنلاین انواع صندلی خودرو کودک ایرانی برندهای معتبر بازار را با تضمین بهترین قیمت ممکن دارید. تمامی صندلی های خودرو کودک ایرانی دارای گارانتی اصلی شرکتی بوده و تنوع موجودی صندلی خودرو کودک بالا می باشد، بدین منظور و جهت سهولت در خرید شما به راحتی امکان فیلترینگ محصولات جهت دسترسی سریعتر به محصول مورد نظر و حتی امکان مقایسه صندلی خودرو کودک مختلف را دارا می باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *