اسکوتر (Scooter) کودک چیست

اسکوتر (Scooter)

اسکوتر کودک چیست و چرا باید برای کودکان اسکوتر خریداری کنیم؟

اسکوتر کودک چیست و چرا باید برای کودکان اسکوتر خریداری کنیم؟

اسکوتر ساده بچه‌گانه و یا اسکوتر کودک به‌عنوان یک وسیله سرگرمی جذاب برای کودکان به‌حساب می‌آید. وقتی به اسکوتر مخصوص کودکان نوپا فکر می‌کنید چه سوالاتی برایتان پیش می‌آید؟ اسکوتر 3 چرخ بهتر است یا اسکوتر 4 چرخ؟ ارتفاع اسکوترهای سه‌چرخ و چهارچرخ چقدر است؟ آیا اسکوترهای 2 چرخ برای کودکان زیر 5 سال مناسب است؟ شما به‌عنوان والدین کودک مسئولیت سلامت و نشاط فرزندان خود را بر عهده خواهید داشت.

اسکوتر ( Scooter )  کودک

Scooter از جمله ابزارهای است که حس هیجان و نشاط را در کودکان و حتی بزرگسالان بر می انگیزد. اسکوترها به طور معمول در دو نوع، مخصوص کودکان و بزرگسالان در مدل های متنوع توسط کمپانی های مختلفی طراحی، تولید و روانه بازار می شوند. اسکوترهای مخصوص کودکان در اصل با هدف افزایش اعتماد به نفس و بهبود توانایی حرکتی، ورزش و سرگرمی و حتی زمینه ای برای یادگیری دوچرخه سواری در آینده نزدیک برای کودک طراحی شده اند. امروزه کاربری Scooter ها تنها به تفریح و سرگرمی خلاصه نمی شود بلکه برای برخی از افراد حکم ابزاری برای تردد درون شهری، به جای استفاده از ماشین و کاهش آلودگی به شمار می آید. اغلب والدین تمایل دارند که برای فرزندانشان اسکوتر سواری را تجربه کنند اما آگاه نیستند که چه نوع اسکوتری با توجه به سن، اندازه و .. برای کودکشان مناسب است.

معرفی انواع اسکوتر کودکان

اسکوتر ساده بچه‌گانه به‌عنوان یک سرگرمی و تفریح و همچنین لذت یک سواری عالی را برای کودکان و نوجوانان به ارمغان می‌آورد. استفاده از اسکوتر فواید بی‌شماری دارد. از بهبود تعادل، هماهنگی و مهارت‌های خوب حرکتی گرفته تا کمک به اعتمادبه‌نفس کودکان. انواع اسکوتر کودک و نوجوان شامل مدل‌های اسکوتر چهارچرخ، اسکوتر سه‌چرخ، اسکوتر دوچرخ، اسکوتر چرخ بزرگ ویژه بزرگسالان، اسکوترهای حرفه‌ای Stunt و اسکوترهای برقی می‌باشند. هرکدام از این محصولات در انواع برندهای معتبری چون اسکوتر میکرو، اسکوتر شیائومی، اسکوتر پرو اسپرتز، لاین من، اسکوتر رجال و برخی برندهای دیگر عرضه شده‌اند.

در ادامه با توجه به ادوار سنی کودکان به معرفی انواع  اسکوترها خواهیم پرداخت.

اسکوتر ۳ چرخ مناسب برای کودکان نو پا

کودکان ۲ تا ۴ ساله از آنجایی که در مرحله فراگیری راه رفتن قرار دارند، نیازمند اسکوتری هستند که به تواند ثبات بیشتری در حرکت آنان پدید آورد. از این روی اسکوترهای ۳ چرخ می تواند گزینه مناسبی برای این دوره سنی باشد. این نوع  علاوه بر ثبات بالا از سرعت بسیار کمتری نیز برخوردار هستند. طراحی این اسکوتر ها به گونه ای است که که در قسمت عقب دارای ۲ چرخ و در قسمت جلو ۱ چرخ قرار داده شده است. میزان تعادل بالا و امنیت را می توان مهمترین مزیت این نوع اسکوتر برای این رده سنی دانست.

اسکوتر ۲ چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان ۴ تا ۱۲ ساله

کودک از سن ۴ سالگی به بعد در حفظ تعادل خود توانا تر می شود. از این روی استفاده از اسکوترهای ۳ چرخ  و هم ۲ چرخ می تواند گزینه مناسبی برای آنان باشد. والدین می توانند برای فرزاندان خود را در این گروه سنی، بسته به میزان توانایی کودک در حفظ تعادل و کنترل، اسکوتر دارای ۲ و یا ۳ چرخ را برای فرزند خود انتخاب نمایند.

نکته : باید توجه داشت که امنیت کودک اصلی ترین عامل در خرید یک Scooter محسوب می شود.

معمولا استفاده از اسکوترهای ۲ چرخ برای کودکان بالای ۷ سال توصیه می شود. این نوع از اسکوترها برای کودکانی که توانایی خوبی در حفظ تعادل خود دارند مناسب است. در ساخت این نوع اسکوتر فلز بکار می رود و به تبع از تحمل وزن بالاتری نیز برخوار خواهند بود. و این امکان را برای  مهیا می کند که با سرعت بیشتری با آن حرکت کند. اگر فرزند ۵ تا ۱۰ سال دارید اسکوتر های ۲ چرخ  می توانند گزینه مناسبی برای استفاده فرزندتان باشد.

اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

بچه های نوجوان با توجه به گروه سنی که دارند (۱۲ الی ۱۵ سال) می توانند از اسکوترهای ۲ چرخ، الکترونیکی، و حتی از اسکوترهای T شکل و یا Stunt استفاده نمایند. اسکوترهای T شکل اختصاصا برای نوجوان طراحی شده است. این نوع از اسکوترها فاقد تکیه گاه هستند و معمولا به صورت تک چرخ تولید و روانه بازارها می شوند و بیشتر برای اسکوتر سواری حرفه ای در پیست های مخصوص و اجرای حرکات نمایشی (Stunt) مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

این نوع از اسکوترها (برقی) اوایل در طرح های دسته دار چیزی شبیه به اسکوترهای ۲ چرخ تولید و روانه بازار شد. اما با این تفاوت که با نیروی برق به حرکت درمی آمدند و نفر تلاشی در جهت حرکت اسکوتر انجام نمی داد. در حال حاضر نوعی دیگری از اسکوتر های برقی تولید و روانه بازارها می شوند که که فاقد دسته، و بیشتر شبیه به یک برد هستند که برای حرکت با آنها، توانایی درکنترل و تعادل نقش اصلی را ایفاء می کند. این نوع اسکوترها بوسیله باتری های لیتیومی شارژی که قابل تعویض می باشند به حرکت درمی آیند که در هنگام سواری با آن فرد از نظر جسمی درگیر نمی شود.

اسکوترهای برقی دارای چرخ های بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به سایر اسکوترها هستند. از این روی از مقاومت بالا و به تبع قیمت بالاتری نیز برخوردارند. باتری های بکار رفته در اسکوترهای برقی نسبتا سبک وزن هستند و در مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت بوسیله برق شهری کاملا شارژ شده و مقدار گنجایش باتری ها بر مبنای مقدار آمپر، ساعت و گاها میلی آمپر معرفی شده و بر مدت زمانی که می توانند اسکوتر را به حرکت در آورد نقشی کلیدی دارند. کیفیت، سایز، وزن، و نوع چرخ در میزان سرعت یک اسکوتر برقی امری بسیار مهم و تاثیرگذار است. سیستم ترمز یکی دیگر از نکات مهم در خرید یک اسکوتر برقی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود. با توجه به مقدار سرعت اسکوتر و احتمال بروز حادثه باید اسکوتر از سیستم ترمز جلو و عقب برخوردار باشد.

نکته : توجه داشته باشید که اسکوتر سواری بر روی سطوح چمنی و یا حتی فرش می تواند باعث ایجاد فشار به سیستم موتور دستگاه شود از این روی توصیه می شود بر روی این سطوح اقدام به اسکوتر سواری نکنید.

در هنگام خرید اسکوتر کودک سن فرزندتان را در نظر بگیرید و مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید. برای خرید هدف تان را مشخص کنید. به طور مثال هدف شما از خرید تنها تفریح فرزندتان است و یا هدف آموزش و کسب مهارت است؟ بر اساس هدف مشخص شده اقدام به انتخاب و خرید اسکوتر مورد نظر خود نمائید.

از طرفی لذت استفاده از اسکوتر برقی هوشمند برای طی کردن مسافت‌های بیشتر در مدت‌زمان کم خود به‌نوعی می‌تواند به‌سلامتی ریه‌ها برای کاهش میزان تماس با آلاینده‌های زیست‌محیطی کمک‌کننده باشد. اسکوترهای برقی در مدل‌های مختلفی چون (FSPEED)، شیائومی، اسمارت بالانس (SMART BALANCE)، (SEGWAY)، (AIRWHEEL) و غیره خواهند بود.

قیمت اسکوتر بچه‌گانه در بازار

با توجه به شیطنت کودکان، اغلب شما به دنبال اسکوتر کودک ارزان می‌باشید تا در صورت شکستن، خرابی و یا رشد فرزندتان بتوانید مدل‌های جدیدتری را خریداری نمایید. به‌طورکلی قیمت اسکوتر کودک نسبت به برند، کشورهای سازنده و کیفیت قطعات با یکدیگر متفاوت است. برای مثال اسکوتر بچه‌گانه ارزان 2 چرخ و یا 3 چرخ بسته به جنس بدنه، چراغ‌دار بودن و یا طرح‌های ساده و همچنین کشور سازنده باقیمت‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

اسکوتر دخترانه و پسرانه

اسکوتر یک وسیله هیجان‌انگیز برای کودکان و بزرگسالان است که توسط برندهای مختلفی ساخته می‌شود. اسکوتر کودک نمونه‌ای از اسکوترهای محبوب می‌باشد که باعث فعالیت بدنی بیشتر، یادگیری مهارت‌های حرکتی جدید و دور شدن کودکان از گوشی و شبکه‌های مجازی می‌شود. این وسیله امروزه کاربردهای وسیعی دارد و به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل داخل شهری است. از آنجایی که کودکان در کنترل و استفاده از اسکوتر مبتدی هستند؛ پدر و مادرها در هنگام خرید این وسیله، دچار استرس و سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند کدام اسکوتر برای کودکشان مناسب‌تر است. جای هیچ نگرانی نیست؛ درصورتی‌که اسکوتر را مناسب با سن کودکتان تهیه کنید و  فرزندتان تان از تمهیدات ایمنی استفاده کند؛ همه‌چیز خوب پیش می‌رود.

چرا بچه‌ها به اسکوتر نیاز دارند:

  • برای افزاش اعتمادبه‌نفس در کودکان و توسعه مهارت حرکتی.
  • انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش در فضای باز.
  • آمادگی برای یادگیری دوچرخه سواری.
  • سرگرمی.

انواع اسکوترها

۱. اسکوتر کودک سه چرخ

این اسکوتر مخصوص کودکان نوپا و کوچک است که در طراحی آن از دو چرخ عقب و یک چرخ جلو استفاده شده است. چرخ‌های عقب در برخی مدل‌ها به صورت جداگانه و در برخی دیگر به صورت یکپارچه طراحی می‌شود؛ بزرگ‌ترین مزیت این نوع اسکوترها تعادل بالا و امنیت آن می‌باشد.

۲. اسکوتر کودک دو چرخ

این اسکوتر همانطور که از نام آن مشخص است؛ تنها دو عدد چرخ دارد. این اسکوترها برای کودکانی استفاده می‌شود که سن بیشتری دارند و می‌توانند تعادل خود را حفظ کنند. مواد بدنه آن عمدتاً از فلز و بادوام است؛ بنابراین تحمل وزن بیشتری داشته و قابلیت آن را دارد که با سرعت بالاتری حرکت کند. کودکان ۶ تا ۱۰ سال می‌توانند از این اسکوترها استفاده کنند.

۳. اسکوتر کودک Stunt

این اسکوترها برای بچه‌های بزرگ‌تر طراحی شده‌اند و مشخصه اصلی آن طراحی به صورت “T” است که پایه تکیه‌گاه ندارد و اصولاً تک چرخ است و در حالت حرفه‌ای و در پیست‌های مخصوص استفاده می‌شود.

۴. اسکوترهای برقی

اسکوترهای برقی در ابتدا به صورت دسته‌دار و مشابه اسکوترهای دو چرخ طراحی می‌شدند؛ با این تفاوت که خود حرکت می‌کردند و نیازی به تلاش فرد نبود. اما امروزه اسکوترهای برقی بدون دسته به صورت یک برد به بازار آماده‌اند که نیاز به تعادل بیشتری دارد. این اسکوترها با باتری‌های قابل شارژ و یا تعویضی کار می‌کنند و می‌توانند کودکتان را حمل‌ونقل کنند. در این اسکوترها کودک از نظر جسمی درگیر نمی‌شود. اسکوترهای برقی سنگین‌تر هستند و چرخ‌های بزرگ‌تری دارند. به علت وزن سنگین، پایداری بالاتری دارد و قیمت آن‌ها نیز گران‌تر است.

حال که با انواع اسکوترها آشنا شده‌اید با اطلاعات بیشتر می‌توانید برای فرزند دلبندتان یک اسکوتر تهیه کنید. در هنگام خرید یک اسکوتر کودک باید به این سؤال پاسخ دهید؛ فرزندتان چند سال دارد؟ آیا این اسکوتر را برای تفریح می‌خواهید یا قصد دارید یک مهارت را به او آموزش دهید؟ ترجیح می‌دهید جنس اسکوتر ازچه موادی باشد؟

انتخاب اسکوتر بر اساس سن کودک

سن فاکتور بسیار مهمی در انتخاب اسکوتر کودک است؛  شما باید بر اساس سن و به منظور امنیت و ایمنی بیشتر یک اسکوتر مناسب سن کودکتان تهیه کنید:

چه سنی برای خرید اولین اسکوتر کودک مناسب است؟

کودکان در هر سنی دارای مهارت‌های حرکتی متفاوتی هستند؛ بنابراین نمی‌توان برای همه کودکان یک عدد و یک سن را در نظر گرفت. به‌طور کلی هر  کودکی که بتواند به‌طور آهسته قدم بزند؛ می‌تواند یک اسکوتر داشته باشد. بنابراین بسته به استعداد حرکتی کودکان سن ۲ تا ۳ سالگی برای خرید اولین اسکوتر کودک مناسب است.

کودکان نوپا

کودکان نوپا که در حال یادگیری مهارت راه رفتن هستند به اسکوتری نیاز دارند که ثبات زیادتری دارد. به همین منظور اسکوترهای سه چرخ برای این رده سنی کاربردی‌تر است؛ زیرا پایدارتر هستند و سرعت کمتری دارند .شما می‌توانید از اسکوترهای سه چرخ دارای صندلی برای این رده سنی استفاده کنید تا در مواقع ضروری کودک بر روی جایگاه آن بنشیند.

کودکان ۴ تا ۱۲ ساله

برای کودکان این رده سنی انتخاب‌های زیادی وجود دارد. این کودکان می‌توانند با توجه به علائق شخصی خود از اسکوترهای مناسب استفاده کنند. کودکان بالای ۴ سال قادر هستند تعادل خود را بهتر حفظ کنند؛ بنابراین هم اسکوترهای سه چرخ و هم دو چرخ برای آن‌ها مناسب می‌باشد. در صورتی که کودکتان سن بالاتری دارد و می‌تواند در حین حرکت تعادل خود را حفظ کند اسکوتر دو چرخ برای او مناسب‌تر است و می‌تواند با سرعت بیشتری حرکت کند. شما باید با توجه به مهارت‌های کودکتان انتخاب نمایید؛ امنیت مهم‌ترین عامل در خرید یک اسکوتر است. اسکوتر دو چرخ برای کودکان بالای هفت سال مناسب‌تر می‌باشد.

نوجوانان

این کودکان با توجه به سن بالاترشان می‌توانند از اسکوترهای تی شکل، دو چرخ و الکترونیکی استفاده کنند. در این گروه سنی اجازه دهید خودِ کودک اسکوتر مورد نظرشان را انتخاب کنند؛ اما امنیت آن‌ها را نیز مدنظر بگیرید.

 انتخاب اسکوتر بر اساس مواد سازنده بدنه

اسکوترها اغلب از مواد پلاستیکی، فلزی و یا هر دو و به صورت ترکیبی ساخته می‌شوند. اسکوترهای پلاستیکی سبک‌تر بوده و انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. این اسکوترها به علت تحمل وزن پایین آن‌ها برای کودکان زیر سه سال مناسب می‌باشند. اما اسکوترهای فلزی، مقاومت بالاتری دارند و می‌توانند وزن بیشتری را تحمل کنند. به‌کارگیری فلزاتی مانند آلومینیوم باعث می‌شود تا با بالا بردن مقاومت اسکوتر، وزن آن بیش‌ازحد سنگین نشود.

جنس دستگیره اسکوتر

جنس دستگیره بهتر است از موادی باشد که باعث عرق و حساسیت کف دست کودک نشود؛ همچنین ضد لغزش باشد. جنس لاستیکی با کیفیت و نرم و راحت بهترین گزینه برای یک اسکوتر کودک است.

بدنه

بدنه اسکوترها اصولاً از فلز ساخته می‌شود. نمونه‌های آلومینیومی آن سبک‌تر بوده و دوام زیادتری دارند.

پدال‌ها

پدال‌ها از جنس  پلاستیکی، سازگار با محیط زیست، ضد لغزش و ایمنی باشند.

چرخ‌ها

اندازه چرخ‌ها بر اساس ترجیح و علاقه کودک می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد. اما چرخ‌های پهن‌تر تعادل را بهتر حفظ می‌کنند؛ به طور کلی اسکوتری که چرخ‌های بزرگ‌تری دارد برای کودکان بزرگ‌تر طراحی شده است. این دیدگاه اشتباه را کنار بگذارید که چرخ‌های کوچک تحمل وزن زیاد را ندارد. بدنه این اسکوترها از آلومینیوم است و می‌تواند تا صد کیلوگرم وزن را تحمل کند. اسکوترهایی که چرخ‌های کوچک‌تر دارند؛ سبک‌تر بوده و  به راحتی جابه جا می‌شوند و مسیرها را می‌پیمایند. اندازه چرخ‌های اسکوتر با توجه به سایز آن‌ها به شرح زیر است:

  • کوچک: ۱۰۰mm تا ۱۴۰mm.
  • متوسط: ۱۴۵mm تا ۱۸۰mm
  • بزرگ: ۱۸۵mm تا ۲۰۵mm.
  • خیلی بزرگ: ۲۱۰ میلی‌متر و بالاتر

معیارهای دیگر در انتخاب یک اسکوتر  کودک

وزن و قد کودک

والدین در هنگام خرید یک اسکوتر باید به وزن و قد کودکشان نیز دقت کنند. البته همه اسکوترها تحمل وزن یک کودک را دارند؛ با این حال نمونه‌های کوچک‌تر آن ممکن است از مواد ضعیف‌تری ساخته شده و تحمل وزن کودکان بالای ۷ سال را نداشته باشند. در برخی موارد کودکان با کوله پشتی و یا دوست خود سوار یک اسکوتر می‌شوند که باید تمام این موارد در هنگام خرید یک اسکوتر در نظر گرفته شود. از نظر ارتفاع دسته‌ها نیز باید به گونه‌ای باشد که با قد کودک شما تنظیم بوده و کودک به راحتی با دست‌های خود دسته‌های اسکوتر را نگه دارد.

سیستم ترمز

سیستم ترمز یک اسکوتر باید خیلی با کیفیت و خوب ساخته شود تا در مواقع ضروری عمل کرده و مانع از تصادف کودکتان شود.

بیشینه سرعت اسکوتر

شما باید یک اسکوتر با حداکثر سرعت مشخص و ایمن برای کودکتان تهیه کنید. کودکان نوپا و مبتدی بهتر است از اسکوترهای با سرعت کمتر استفاده کنند تا ایمنی و امنیت آن‌ها  تضمین گردد.

در صورتی که سن کودکتان بالای ده سال است می‌توانید از اسکوترهای برقی استفاده کنید. در هنگام خرید یک اسکوتر برقی به نکات زیر دقت کنید:

باتری اسکوتر

باتری‌های لیتیوم یونی به کار رفته در اسکوترها وزن سبک‌تری دارد و در حدود ۳ تا ۴ ساعت طول می‌کشد تا شارژ شود. ظرفیت این باتری‌ها بر اساس آمپر ساعت و یا میلی آمپر ساعت بیان می‌شود و بر روی میزان ساعتی که می‌تواند به اسکوتر قدرت حرکت بدهد؛ تأثیر می‌گذارد.  این باتری‌ها از طریق برق شهری شارژ می‌شوند.

علاوه بر این نوع چرخ‌ها و اندازه و کیفیت آن‌ها، میزان حداکثر سرعت اسکوتر برقی، وزن اسکوتر نیز  اهمیت دارد. سیستم ترمز یکی دیگر از موارد مهم هنگام خرید اسکوتر برقی است؛  این اسکوترها در هنگام که سرعتشان بالا می‌رود می‌تواند حادثه‌ای به وجود آورده و به کودک آسیب بزنند. بنابراین اسکوتر برقی بهتر است از ترمزهای جلو و عقب برخوردار باشد. بهتر است بر روی سطوح فرش و چمن اسکوتر برقی  استفاده نکنید؛ زیرا به موتور آن فشار وارد می‌کند.

ایمنی در اسکوتر

در هنگام خرید یک اسکوتر بهتر است تجهیزات ایمنی آن را نیز تهیه کنید تا در صورت حادثه، آسیب جدی به فرزندتان وارد نشود. در این قسمت با مهم‌ترین تمهیدات ایمنی اسکوتر سواری آشنا می‌شوید:

کلاه ایمنی: کلاً ایمنی جزو اصلی و اساسی اسکوتر سواری است؛ بهتر است کلاهی انتخاب کنید که کیفیت خوبی داشته و متناسب با سایز سر کودکتان باشد. بر روی سرش لق نزند و یا برای او تنگ نباشد. در این صورت این کلاه می‌تواند در حین حادثه از سر کودکتان محافظت کند.

دستکش: دستکش نیز برای جلوگیری از عرق کردن و فشار بر روی مچ‌ها در هنگام اسکوتر سواری اهمیت دارد؛ اما اهمیت آن به اندازه کلاه ایمنی نیست.

زانو بند و آرنج بند: زانو بند و آرنج بند یکی دیگر از قسمت‌های بدن هستند که درحین حادثه و تصادف در اسکوتر سواری آسیب می‌بینند. برای جلوگیری از این آسیب‌ها بهتر است از آرنج بند و زانو بند استفاده شود.


اسکوتر برای بچه ها، مناسب است؟

دوچرخه، خاطره‌انگیزترین اسباب بازی دوران کودکی است. همه نسل‌ها می‌توانند این نظر را تایید کنند که هیچ کدام از اسباب بازی‌هایشان را به اندازه دوچرخه‌شان دوست نداشتند و چه لحظه‌های شیرینی را با آن سپری کرده‌اند. برای نسل‌های امروزی و بچه‌هایی که در این سال‌ها پا به دنیا می‌گذارند مثل همه ابعاد زندگی که امکانات بیشتر و متنوع‌تر شده، دنیای دوچرخه‌ها هم تغییر کرده و بچه‌ها می‌توانند، وسایل نقلیه متفاوتی را در اندازه خود و به عنوان بخشی از اسباب بازی‌هایشان تجربه کنند.

اگر برای نسل‌های گذشته، دوچرخه و سه چرخه وجود داشت؛ بچه‌های امروزی اسکوتر، ماشین شارژی و موتور شارژی را هم در میان اسباب بازی‌های خود دارند. سه چرخه، اسکوتر، دوچرخه ، ماشین شارژی و موتور شارژی هر چند در گروه اسباب بازی‌ها جای می‌گیرند اما به دلیل کاربرد متفاوت و طراحی‌های الکترونیکی که دارند باید دقت بیشتری در خرید انها نشان دهید و حتما از جایی معتبر بخرید تا ضمانت و گارانتی لازم را دریافت کنید. سایت بی بی ماک با ۴ سال سابقه خریدی مطمئن و راحت را به شما هدیه می‌دهد.

در سایت بی بی ماک معتبرترین برند سیسمونی میباشدو این امکان را به شما می‌دهند تا بعد از یک مقایسه دقیق و حساب شده در میان برندها و نمونه‌های موجود در بازار، بهترین و مناسب‌ترین خرید را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *